Przygotowanie do Pierwszej Wizyty: Leczenie Nadwagi i Otyłości

Leczenie otyłości

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u lekarza?

Zarezerwowałeś termin u diabetologa? Czas się przygotować do skutecznego leczenia nadwagi i otyłości. Oto kilka kluczowych kroków, które ułatwią Twoją pierwszą wizytę.

Dokumentacja medyczna

Przynieś ze sobą aktualną dokumentację medyczną potwierdzającą choroby, zalecenia lekarskie i listę przyjmowanych leków. W przypadku teleporady konieczne jest przesłanie skanów lub zdjęć wyników i dokumentacji, co umożliwi lekarzowi lepszą ocenę sytuacji.

Badania dodatkowe

Nie musisz wykonywać badań przed pierwszą wizytą, ale jeśli posiadasz wyniki badań laboratoryjnych lub opis USG brzucha to z pewnością przydadzą się podczas oceny Twojego stanu zdrowia. Lekarz może zalecić dodatkowe badania, które omówicie na wizycie kontrolnej.

Jakie badania warto wykonać przed wizytą u diabetologa? Przeczytaj więcej.

Pomiary antropometryczne

Przy wizycie online, przygotuj kilka informacji: codzienne pomiary wagi, wzrost, obwód talii i bioder. W przypadku wizyty stacjonarnej, lekarz sam przeprowadzi niezbędne pomiary.

  • Masa ciała – sprawdź swoją wagę jeden raz dziennie przez kilka kolejnych dni (3-7 dni);
  • Pomiar obwodu talii i pomiar obwodu bioder. Talia to połowa odległości między dolną częścią ostatniego żebra a górną częścią kolca biodrowego. Natomiast obwód bioder mierzy się w miejscu największej wypukłości pośladków;
  • Jeśli masz możliwość zmierzenia ciśnienia tętniczego, to wykonaj co najmniej 2 pomiary rano i 2 pomiary wieczorem.

Jak przebiega leczenia nadwagi i otyłości w gabinecie lekarza?

Pierwsza wizyta trwa 30-45 minut i ma na celu poznanie Twoich potrzeb oraz ustalenie planu leczenia. Wybierz formę wizyty: stacjonarną lub teleporadę. Kontrolne wizyty odbywają się w obu formach i pozwalają śledzić postępy oraz dostosować terapię.

Stan przedcukrzycowy, insulinooporność, cukrzyca, stłuszczenie wątroby, nadciśnienie tętnicze, podwyższony cholesterol, bezdech senny, PCOS, nadwaga, otyłość, cukrzyca ciążowa to często dolegliwości związane z nieprawidłowym stylem życia. Leczenie cukrzycy, leczenie otyłości i opieka nad Pacjentem z zaburzeniami metabolicznymi to moja specjalność. W razie pytań, zapraszam do kontaktu.

Podziel się tą informacją ze światem